| Marianahsvvd a întrebat:

Mașini pentru începători? Acceptabile din toate punctele de vedere, pentru fete.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Renault clio, peugeot 308

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Focus 2, Astra H, Corsa C/D, VW Polo, Logan, Clio, Megane 2.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am vazut jos ca ai buget de 3000 euro si ca esti fata. In bugetul ala ( si avand in vedere ca s-o scumpit masinile), as cauta ceva din clasa lui POLO ca marime. Deci un VW polo, Skoda fabia, Seat ibiza, opel corsa, renault clio, etc. Toate is acceptabile, simple, fiabile si fata de masini mai mari poti gasi din 2008 sau mai noi.
Momentan am cunostinte fete ce si-o luat clio, fabia, polo si toate sunt multumite.
De specificat eventual sa fie cu motor pe benzina ( de evitat 1.2 MPI la vw, skoda si seat).
Bafta!

| Andreas33 a răspuns:

Audi A3
Vw Golf 4, Polo/gti
Chiar si un BMW seria 3 sau seria 1 care e o mașină micuța și frumoasă.
Poti sa te uiti si dupa un Renault Clio.Totul depinde de bugetul tau, mai simplu era daca il mentionai de la inceput❤️

| Marianahsvvd explică (pentru Andreas33):

Sa nu depășească 3000 €