| anonim_4396 a întrebat:

Matizul are turometru? Daca nu, se poate instala unul? Cum? Se merita un matiz(nu ma intereseaza spatiul de depozitare/portbagajul prea mult)?

Răspuns Câştigător
| Cristian_6815 a răspuns:

Are turometru normal, cu toate can u stiu la ce te-ar ajuta, matizul in principiu este o masina bunicica, fiabila, insa nu te lua dupa aparente (ca este de mica dimensiuni) are motor de 800 cc in 3 pistoane ceea ce o face sa mearga foarte turata decat o masina in 4 pistoane din asta rezulta un consum destul de mare, cine spune ca matizul consuma 3-4 % minte in oras iti consuma si 9% mediu are un consum de 7, insa daca mergi sum 70 faci un 5%, vara daca mai are si aer conditionat mai adauga 1 litru la consum si o sa tragi de ea ca este cam puturoasa.

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

Fereste-te de matiz ...si mica si puturoasa, si consuma destul de mult petntru cat de mica e
mai degraba cumpara cu fiat punto