| StalpuL a întrebat:

Se mai merita sa ti iei matiz?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, dar sub 300 de euro, si eventual sa te intelegi cu proprietarul, sa ramana pe numele lui, cu contract de comodat/procura, si impozitul pe tine.

| StefanStefan3000 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu neaparat..impozitul poate sa ramana pe numele lui si tu doar sa ii dai banii (asta doar daca o iei de la o ruda sau de la o persoana la care sa poti ajunge repede). Daca ai grija de ea cat de cat merita. tabla e foarte proasta.iar cand se strica ceva nu e costisitor... Vorbesc din experienta deoarece am avut in familie un matiz timp de 7 ani si apoi a fost dat la o ruda.

| StalpuL explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc frumos, dar mai greu la 300 de euro.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru StefanStefan3000):

E mai sanatos sa treaca impozitul pe numele lui, fiind bunul lui.
Poate vechiul proprietar a radiat-o fiscal, si ii ia banii degeaba, sau se muta...

| StalpuL explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mda, nu te poti baza pe incredere

| xSega a răspuns (pentru StalpuL):

Da dar asta e prețul corect al unui matiz

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita, deoarece Matiz a iesit din fabricatie, fiind foarte vechi, ca atare, nu se mai fabrica nici piese pentru el, iar ce se gaseste pe piata este f vechi si nu ai cu ce sa le repari.

| lonewulf a răspuns:

Sincer NU. Cauta o Corsa, sau un Fiat Punto. Si astea sunt mici si ieftine. Daca gasesti un Matiz pe GPL sa livrezi pizza? la 500-600 de euro, merita. Iti scoti banii imediat. Altfel NU. Mai bine iei o Solentza/Super Nova pe GPL, decat Matiz

| BogdanVasi a răspuns:

Eu zic ca nu. Matizul are mai mult de 7 ani si posibil ca inpozitul sa fie marit chiar si la 5 milioane pe luna pentru ca sunt vechi si polueaza asa ca lumea incearca sa scape de ele