| Num3Ascuns a întrebat:

Merita un matiz sa fie luat fata de un logan? Are atatea dotari cant un logan laurente sau performance? Care este mai confortabila, mai usor manevrabila, fiabila, matizul sau loganul?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt doua masini care se adreseaza unor segmente diferite de piata, nu prea sunt comparabile. Matizul este o masina de clasa mica, la care confortul si manevrabilitatea sunt ignorate, primordiale fiind dimensiunile reduse si costurilor foarte mici de productie si exploatare. Loganul este o masina de clasa medie, care se adreseaza romanului tipic, care isi doreste o masina ieftina, incapatoare si cu un minim de confort, fara prea multe dotari de fite, care se preteaza atat pentru a merge singur la serviciu sau la cumparaturi, dar si cu familia in concediu sau in weekend la tara.

| riana36blue a răspuns:

Nu

| alienware a răspuns:

Nu merita nici una nici alta, ia-ti alta

| Sἶrenἶa a răspuns:

Eoo am sh matiz sh logan. :dd aman2 is bunewinking

| wol a răspuns:

Matiz daca ai familie mica 2 adulti si max 1 copil si conduci preponderent in oras, are costuri mai mici de intretinere, e mai fiabila si daca mergi economic iesi mult sub logan. Avantajul loganului e tinuta mai buna la drum, la viteze mai mari si spatiul. Mentionez ca vb in cunostinta de cauza, am Matiz si tatal meu a avut logan 1. 4 si acum are 1. 6 (cel din urma mult mai economic)