| TraSneL a întrebat:

Mecanica
La un logan 1.4, se opreste motorul in mers si dupa porneste greu.Este cumva de la senzorul de turatie?

7 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Egr ul e infundat sau te lasa in curand

| TraSneL explică (pentru alex495):

Egr la benzina?

| dolceromania a răspuns:

Daca e benzina verifica pompa de alimentare din reservor, daca e dizel mai multe, injectoare etc. oricum treaba e din alimentare.

| TraSneL explică (pentru dolceromania):

Este benzina.
Iar eu din cate stiu cand senzorul nu mai citeste turatie, se opreste masina.
Eu l`am curatat, dar tot vad ca face problema asta, si nu stiu sigur daca este pompa de benzina sau nu.

| dolceromania a răspuns (pentru TraSneL):

Cauti furtunul care vine din rezervor la carburator, injectie ce ai al scoti afara pui o sticla in el apoi rogi pe cineva sa-ti puna contactul fara sa dea start motor si vezi daca ati arunca benzina in sticla.

| Bortoș_Vlad-Andrei_1994 a răspuns:

Daca il cureti iar o sa mearga bine? se poate sa fie si de la senzorul de turatie, cand nu mai citeste bine porneste foarte greu...

| TraSneL explică (pentru Bortoș_Vlad-Andrei_1994):

Chestia este ca l am curatat la service, a fost ok timp de 1 zi, dupa care a revenit problema. Se opreste in mers, porneste greu dupa aceea. Cand este pornita masina trage foarte bine, nu cred ca ar fi din pompa de benzina. Ma gandesc sa cumpar un senzor nou si sa il schimb sa vad daca de acolo ar fi problema.