| Feyenooord666666 a întrebat:

Merita anvelope all season daca faci circa 4000 de km pe an, majoritatea in oras?

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Normal ca merita.in loc sa cumperi doua seturi de anvelope cumperi doar unul si economisesti bani, timp
si nervi de cate ori trebuia sa mergi la vulcanizare sa le inlocuiesti.

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

@siriusblack ai cunostinte de mecanica auto? eu zic ca nu ai.
uleiul montat (turnat) in motor ca mergi ca nu mergi dupa 1 an de zile necesita schimbare, pentru ca sufera niste modificari chimice cand intra in contact cu componentele motorului.
Deci asta ma duce cu gandul ca uleiul de motor nu se schimba neaparat in functie de cati km mergi ci si cat timp sta in motor, de aceea (tu nu ai de unde sa stii) cand ai o masina in garantie, reprezentanta te obliga sa schimbi uleiul la 20.000 km (sa zicem) sau la maxim 1 an de zile, care din conditii este atinsa prima.
Cand se schimba uleiul de motor se schimba neaparat si filtrul de ulei este regula!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 4000 km pe an nu renteaza sa ai masina.

| Feyenooord666666 explică (pentru suntserios):

Mie imi e de folos, am unde sa o tin.

| relian a răspuns:

Sa inteleg ca e bun sa stai cu roti prin casa sau apt?laughing nu stiu de unde is ideile astea cu cauciucri de vara de iarna, pe vremea comunstilor nu existau asa ceva, masinile aveau cauciucuri si atat laughing nu umbla omu cu roti prin curte casa.
Moda asta cu 2 randuri ce vau bagat aia pe gat e ceva recent,ce stiu si eu cati ani,dar daca va daqu aia voie cu de astea all season nu vad ce mai asteptati laughing
Daca is bune? Eu prin alte tari nici nu am vazut altfel de cauciucuri,dar voi va intrebati oare is bune laughing
Sint cauciucuri normale,nu vad de ce sa nu fie bune.
Am vazut unu spunea fac zgomot, probabil el si-o fi luat senile din cauciuc laughing
Eu personal, ca am fost sin RO, sora mea are masina, nu am vazut vreo diferenta intre alea all season si de vara sau iarna, daca le pui unu linga altul is la fel laughing

| Feyenooord666666 explică (pentru relian):

Circul de azi vara cu ele si daca stii sa stapanesti masina nu ai nici o treaba,

| Frank51 a răspuns:

Nici-o data, sub nici-o forma, nici daca le-as primii cadou nu as pune asa ceva pe masina.

| Sofer a răspuns:

Pentru oraș da. Dar pe termen lung dacă circuli zilnic îți recomand anvelope noi pentru fiecare anotimp.

| siriusblack98 a răspuns:

La km aia da, merita.E bine de tine cu 4k hm/an.Schimbi filtrele si uleiul odata la 2-3 ani iar distributia probabil ...schimbi masina inaintea ei laughing

| Feyenooord666666 explică (pentru siriusblack98):

Le schimb toate la timp happy.

| danbnz a răspuns:

Nu prea.