| ParvuMaria a întrebat:

Mi-a expirat itp-ul mașinii, ce acte trebuie sa am și cât costa?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Talon, civ, buletin si rca.
Itp e, vreo 150 lei plus banii de platforma ca avand itp expirat e clar ca nu o poți duce pe roți

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, mergi cu masina la ei si vei afla de la ei ce acte si citi bani te costă. Oricum sau scumpit toate asa ca sa ai la tine bani.

| mi25 a răspuns:

Cartea de identitate a conducătorului auto sau a persoanei care merge cu autovehiculul la inspecția tehnică
Certificatul de înmatriculare al autovehiculului (talonul)
Asigurarea de Răspundere Civilă Auto (R.C.A) valabilă la data la care are loc inspecția. Poți să iți faci AICI asigurarea
Cartea de identitate a autovehiculului (C.I.V.)
Costul pana in 150 lei.

| mi25 a răspuns (pentru mi25):

Scuze, am strcurat o greseala: "Poți să iți faci AICI asigurarea"

| dinaprilie a răspuns:

Talon, cartea masinii, rca si o taxa de vreo 100-150 lei. Depinde de serviceul respectiv.