| Gby1995 a întrebat:

Mi-am pierdut buletinul si carnetul de soferi. Se poate elibera o dovada cu, care pot conduce?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Nu, nu se poate altfel.
Îți trebuie carnetu de conducere pentru a conduce o mașină.

O zi bună!

| viotedy a răspuns:

Deoarece n-ai nici buletin, cred ca nu.Depune actele pentru buletin la urgente si apoi, scoti alt permis.

| Cristina27061999 a răspuns:

Nu. singurul act prin care este dovedita capacitatea unei persoane de a conduce este carnetul de sufer

| maturgrizonat a răspuns:

Daca te prinde.
-Fara buletin risti o vizita fortata la o sectie de politie pentru identificate si o amenda.
-Fara carnet risti o amenda de circulatie pentru ca nu ai actele la tine, faptul ca posezi permis valabil se verifica prin statie in 2 minute.

| mariusika31 a răspuns:

Da, se poate mergi la politie si o sa te caute sa vada daca ai avut sau nu si daca da iti elibereaza o dovada... trebuie facute repede...