| CoxOno a întrebat:

Salutare Daca am buletinul pe un judet si carnetul de conducere pe alt judet are ceva?
Ex.Am stat In HD sia colo am facut sc de soferi, dar acum m-am mutat in SV buletinul l-am schimbat dar carnetul nu!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o problema, legislatia rutiera nu prevede preschimbarea permisului de conducere in cazul schimbarii domiciliului in tara, doar preschimbarea celui obtinut in strainatate sau in cazul schimbarii numelui.

| DimLight a răspuns:

Nu e neaparat sa-l schimbi, oricum pe astea noi nu mai apare adresa

| CoxOno explică (pentru DimLight):

Da dar scrie de cine a fost eliberat intelegi sa nu imi faca astia vreo figura sa imi dea vreo 3 puncte si amenda.

| DimLight a răspuns (pentru CoxOno):

Nu, cel putin eu am vb cu un politist si a zis ca nu e problema asta, nu trebuie sa-l schimb.