| dorin1995 a întrebat:

Mi s-a descarcat bateria la masina. de atunci nu mai merge inchiderea centralizata dau pe telecomanda si nici o miscare. PS : telecomanda palpaie becul normal. bateria e schimbata si am verificat singurantele si nu e arsa altceva ce poate fi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, s-a descarcat bateria la telecomandă, va trebuii sa mergi ori la servis ori la orice atelier care schimbă baterii de ceas, si ti o schimbă ei ca au si la vanzare baterii de ceas.

| OldSoul a răspuns:

Trebuie reinvata telecomanda cu masina.
Fa asa:
1.Incui masina din cheie
2.Bagi cheia in butuc, si apoi apesi pe butonul de incuiat de pe telecomanda
3.Descuie rotind cheia, iar cand a ajuns la "maxim" apesi pe butonul de descuiat de pe telecomanda
4.Intrii in masina si inchizi portiera (Exista posibilitatea sa tipe alarma daca ai, ignoro!)
5.Pui contactul, si apesi pe butonul de descuiat.
6.Scoti cheia din contact, si testezi, in acel moment masina ar trebui sa raspunda la comenzile de pe telecomanda.

Daca asa nu reusesti, trebuie sa apelezi la cineva care are diagnoza sa-ti refaca adaptarea telecomenzii cu masina.

| CosminCD a răspuns:

Când se descarcă bateria, de obicei nu mai funcționează în parametrii normali nici închiderea, nici luminile etc. Mergi la service. Bateria la mașină ține cam 5 ani.

| dorin1995 explică (pentru CosminCD):

Cu luminile nu am treaba merg brici. dar cand vreau sa inchid deschid masina... canci. maine o sa merg cu ea la un service.

| CosminCD a răspuns (pentru dorin1995):

Așa am pățit și eu la mașină - nu se mai închidea din telecomandă. La service a trebuit să-mi schimb bateria. Era dusă.