| gabriel2004o a întrebat:

Motorină premium de la LUKOIL sau motorina standard de la OMV?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aia premium e produsă și ținută în aceleași condiții, diferă puțin proprietățile.
Combustibilii Lukoil nu sunt la fel de curați precum cei de la alte lanțuri de benzinării, de aia fuge lumea de ei.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodată de la LUKOIL. Părerea mea.

| gabriel2004o explică (pentru suntserios):

Nu știu ce să zic.De motorina standard mai zici că e țeapă dar asta premium...

| suntserios a răspuns (pentru gabriel2004o):

Am auzit atât de multe persoane care au avut probleme cu combustibilul de la LUKOIL... Chiar și 2 colegi de munca care au dus mașină pe platforma la service. Era plin cu apă rezervorul.

| DorinaK a răspuns (pentru suntserios):

Sigur ca da. Aveau si gandaci in ea. Luati de la omv!

| suntserios a răspuns (pentru DorinaK):

Devin din ce in ce mai irelevante raspunsurile tale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru gabriel2004o):

Aia premium e produsă și ținută în aceleași condiții, diferă puțin proprietățile.
Combustibilii Lukoil nu sunt la fel de curați precum cei de la alte lanțuri de benzinării, de aia fuge lumea de ei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorină standard de la OMV sau și mai bine, de la Socar.
Motorina premium nu are nici un rost, e la fel de curată și de combustibilă precum aia standard.
La benzină e altă treabă, aia premium e mai eficientă.