| SquidFTW a întrebat:

Neata! Oare as putea sa-mi cumpar un harley davidson dyna street bob cu permis de A2? Am vazut pe internet modele diferite, doate avand sub 60kw.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puterea maxima admisa pentru categoria A2 este de 35 kW, asa ca poti conduce daca motocicleta are cel mult aceasta putere.

| Shadow136o a răspuns:

Dacă îl limitezi îl poți conduce

| NoBodyOriginal a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi unul limitat SH. Dar ai mare grija si testeaza-l inainte.

| SquidFTW explică (pentru NoBodyOriginal):

Da, limitat ma refer... cum sta totusi treaba cu limitarea. o poti pune/ da jos, nu? La ce te referi prin a avea mare grija?

| NoBodyOriginal a răspuns (pentru SquidFTW):

Prin a avea mare grija ma refer la piata SH. Sunt foarte multi care vor sa isi vanda produsul asa ca nu iti spun de defecte. Cel mai binne ar fi sa ii faci un drive test de cel putin cateva ore ca sa vezi ce defecte poate ascunde. Si ma gandesc ca il poti delimita, nu sunt asa sigur.

| SquidFTW explică (pentru NoBodyOriginal):

A, la starea motorului sh te ref... ok laughing nu stiu zau cine te lasa la drive test de cateva ore, da vad eu. Mersi