| madutza90 a întrebat:

Neata TPU.ieri am intrebat de masina. daca trebuie cauciucuri de iarna pe toate 4 rotile... dar m-ar interesea si pentru remorca. e obligatoriu sa aiba? funda. big hug multumesc!

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Legea prevede echiparea autovehiculelor.Remorca nefiind autovehicul, nu trebuie echipata cu anvelope de iarna.

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Asiguratorul ti-a dat un sfat care merita funda.da,ia intreaba-l,daca iti derapeaza remorca si faci un accident,firma lui de asigurari mai plateste despagubirile inerente,sau iti trimite o scrisorica prin care te anunta ca, conform legii, nu plateste fiindca nu ai avut cauciucuri de iarna montate la remorcarolling on the floorrolling on the floor

| madutza90 explică (pentru a1doru):

Mai...eu nu stiu ce sa zic.nu mai stiu ce sa cred am citit prin unele locuri ca trebuie.prin altele ca nu si am zis sa pun si aici o intrebare.si i-am dat funda pentru ca am sp ca dau.nah.asta e

| a1doru a răspuns (pentru madutza90):

Sa nu cumva sa crezi ca mi-a fost necaz ca i-ai dat funda.nu ma intereseaza pe mine 'prostii' din astea.in lege se face referire la 'cauciucuri de iarna pentru autovehicole si remorci'

| madutza90 explică (pentru a1doru):

Ok

| MrVegas a răspuns:

Remorca nu cred ca trebuie echipata cu anvelope de iarna...dar mai intreaba ca eu nu stiu sigur