| king5151 a întrebat:

Nu mi-a mers ac ul deloc pana azi, am fost la un service si l-a facut, pana acasa a mers, cand sa opresc masina am vazut ca nu merge iarlaughing ce poate fi? maine o duc iar

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce i-au facut.
Nu ai o factura de la ei? Zi-mi ce scrie pe ea.

| king5151 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am.

| trophin a răspuns (pentru king5151):

6 crengi degeaba fără o chitanță, factura la ceea ce au înlocuit sau mana de lucru

| relian a răspuns:

Nu mai baga aer, asta ce inseamna? Frate cand va invatati oare sa va exprimati?
Iti garantez ca aer baga, doar ca nu este rece.Asa deci daca baga aer si nu-i rece,asta inseamna ce,ca nu baga aer laughing
In sf daca nu mai baga rece,inseamna ca ai ceva spart,perde freon pe undeva,conducte sparte, radiatoare sparte, fisurate, ori garnituri ciupite.
Dar din ce arati, ai o fisura f mare, mai mult ca sigur este radiatorul din fata (condenserul)
Ai daqt 6 bete ces alea?laughing 6 sute zici? Pfff naspa de tot, urit.Aia trebuie sa bage nitrogen, sa presurizeze sistemul cu nitrogen, asa vede si gaseste unde este scurgerea, apoiu stie ce sa inlocuiasca.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Cum adica nu mai baga aer? Nu mai sufla ventilatorul, sau sufla, dar er cald?
Da mai multe detalii... Sunt atatea posibilitati... Poate pierde freon pe undeva, desi orice service respectabil se uita in primul rand dupa scurgeri. Poate au pus prea mult freon. Poate nu cupleaza compresorul. Poate ai o siguranta arsa. Poate. Poate. Poate.

| trophin a răspuns:

Lasă geamurile deschise laughing

| king5151 explică (pentru trophin):

Nici de al dq nu le deschid laughing) n-am dat 6 bete degeaba

| trophin a răspuns (pentru king5151):

Posibil sa fi oprit mașina? Poate ai greșit chiar dacă zici ca "înainte sa opresti"?

| king5151 explică (pentru trophin):

Inainte sa o opresc, adica voiam sa o opresc si am vazut ca nu mai baga aer.