| Daniellexandru a întrebat:

Am 15 ani și acum câteva zile am condus mașina pe stradă, m-a văzut cineva mi-a făcut semn să opresc dar eu nu am facut-o și am mers acasă și am ascuns mașina în spatele casei.
Ce pot sa pățesc daca sunt prins?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa patesti... un dosar penal pentru tine si pentru proprietarul masinii

| Mada1920 a răspuns:

Tu nimic pentru ca esti minor, eventual proprietarul masinii, o amenda usturatoare. Dar nu cred ca o sa te caute nimeni, alta data sa stai la locul tau si sa nu mai conduci masini fara permis.

| Daniellexandru explică (pentru Mada1920):

Dar am uitat sa spun că acel om a chemat poliția care s-a plimbat 2-3 ore pe stradă