| IonutMarius96 a întrebat:

Am un VW passat 2007 BKP, am pornit de acasa bine mersi, am mers 100 de km, am parcat masina la un prieten, dupa care am lasat-o 2 zile,cand vreau sa o pornesc, supriza, mi-a pornit prima data cam 1 sec 2 dupa care mi s-a oprit.Am incercat de "n" ori si nimic,nu a mai vrut sa-mi porneasca,am sunat la platforma,am dus-o la cel mai apropiat service auto, mi-au schimbat pompa de motorina si filtru de motorina.Mi-a facut-o sa porneasca am ajuns acasa, tot la fel 100 de km, am parcat masina in fata porti si am lasat-o cam 3 ore dupa care am vrut sa plec,mi-a facut iar la fel,nu a mai pornit.I-am sunat pe cei care mi-au schimbat pompa si filtru si mi-au zis sa revin cu ea inapoi,dar costul foarte mare,am dus-o la un service din satul meu si mi-a zis ca sunt injectoarele,ce parere aveti,un sfat, poate sa fie altceva, REPET INVARTE SI NU PORNESTE DELOC. MULTUMESC!

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Ti-ar prinde bine o curatare a injectoarelor, incearca alta data sa nu mergi cu combustibil la nivel minim in rezervor ca va trage din nou mizerie. succes

| IonutMarius96 explică (pentru DaniTDCI):

Am dus injectoarele si mi-au zis ca nu au nimic, partea electrica merge, dar nu stiu ce-a mecanica! Mersi pentru raspuns!