| Eugeniusu a întrebat:

Nu stiu deloc sa conduc, n-am habar de masini, dar imi doresc foarte mult sa am permisul si sa conduc o masina. M-am inscris la scoala de soferi, dar nu sunt sigur pe mine ca voi lua permisul. Am sanse daca sunt paralel cu condusul si toate chestiile despre masini? Vreau si niste sfaturi daca se poate, dau funda si vot, multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De aia te ai inscris la scoala sa fii invatat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sanse sa inveti, ai.
Dar scoala de soferi e abia primul hop, urmeaza traficul. Acolo ai de invatat destule. Sa nu consideri ca esti sofer, dupa ce primesti permisul prin posta.
Daca te intrebi daca ai sanse sa iei permisul, treaba e simpla: ai sanse oricum sa il iei, dar trebuie sa il si meriti. Sunt destui paraleli care incurca traficul sau reactioneaza total gresit in diferite situatii, incearca sa inveti cum trebuie.
Ti-ar trebui o persoana cu permis de mai mult timp, care sa te indrume, daca nu inainte de permis, macar dupa aia.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai la scoala de soferi te invata sa sofezi. Daca vrei, exista pe net cursuri, dar si jocuri de sofat regulamentar de pe care inveti macar reguli primare

| TicTacZero a răspuns:

Bineinteles ca ai sanse, se numeste "scoala" de soferi, deci acolo te invata sa conduci, si te ia de la zero! persoanele care se streseaza in legatura cu ceva sunt constiincioase, deci cu siguranta o sa iei permisul, nu-ti fa griji!