| Nastiiiiii a întrebat:

Salut recent mi am achizitionat o masina si as dori sa ii pun folii pe geamurile din spate si luneta. Dupa ce le montez care sunt procedurile pentru a o omologa? Si cam cat m ar costa in total?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Simplu, montezi foliile la un atelier autorizat rar, ti-le monteaza ei, cu folia lor, iti vor pune cate un "timbru" intre folie si geam, iti vor da hartia necesara care atesta omologarea cel mai probabil si garantia, si asta e toata operatia.
Costul acestor operatii incepe cel mai adesea de la 300 de lei, si creste, totul depinde de dimensiunea geamurilor si de calitatea foliei, dar ca pret de reper undeva la 100€.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Te duci la un atelier care pune folii omologat R.A.R si primesti un certificat precum ca folia ta este conforma R.A.R

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca nu ai voie decat un anumit grad de opacitate, altfel la omologare te pune sa le dai jos, daca sunt prea intunecate.

Acum sincer, de ce nu si pe geamurile din fata? Abia nu te mai bronzezi precum carutasii, pe jumatate de mana si jumatate de fata happy