Abh
| Abh a întrebat:

O masina second-hand cu pret bun si consum mic de dupa 2000?
Preferabil hatchback.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Opel Astra, motor 1. 6 16V daca vrei benzinar, 1. 7 daca preferi dieselul.
Atentie, un consum foarte mic poate fi compensat de costurile de intretinere ridicate, ceea ce la Opel nu este cazul.

12 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Peugeot 206, sau ceva mai mare, 307. Cele mai ok masiniwinking

| bogdanel7 a răspuns:

Honda Civic Hatchback, dupa 2000 cum vrei tu. Nemaipomenit. Consum mic la 1. 4 si 1. 6, chiar si 1. 3. Estetic frumos, interior acceptabil, consum numai bun pentru oras.

| maryy a răspuns:

VW golf 4 sau 5.Depinde de ce buget dispui, sau VW Passat.

Abh
| Abh explică:

Nu cred ca exista golf 3 de dupa 2000.
Opel astra e cam... masinile de pe vremea aia au probleme cu aripile din spate unde ruginesc in cativa ani rau de tot.

Abh
| Abh explică:

Merci pentru sugestii. Chiar la un diesel ma refeream, dar am uitat sa specific.

Răspuns utilizator avertizat
| AstaMicu a răspuns:

Opel astra!

| Sofer a răspuns:

Seat Leon 1.9 TDI.
Vw Golf 4 1.9 TDI.
Opel Astra G 1.7 CDTI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ford fiesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de Citroen C3? Mi se pare elegant.

| MaDu222 a răspuns:

Ford fiesta big grin

| MyStIcBoY a răspuns:

Golf 3