| Username55 a întrebat:

Care este cea mai buna masina second-hand sub 5000 €, consum mic, motor sub 2000 cm³, caroserie Berlina?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu exista masina buna in adevaratul sens al cuvantului daca poti oferi maxim 5000 euro, dar poti gasi ceva accesibil.
Cel mai bine este sa mergi personal in Germania ai de unde alege Fors, Audi, Vw etc

| Sofer a răspuns:

La 5000 euro vw golf 4 1.9 TDI 131 cp bine dotat + alte modificari si o faci cum vrei mai puternica.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu la banii astia as merge pe o compacta cu un motor de 1.5-1.6, nu mai veche de 2010 si nu mai mult de 100.000 km in bord. Oferta este foarte variata pe segmentul asta, cu o negociere foarte buna scoti tot ce ti-am zis eu mai sus.

| Nimeni10 a răspuns:

A4 b6 1.9 TDI 131 cai, sau Passat b6 2.0 TDI 140 de cai.

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni10):

So totusi omul zice de sub 5000e de ce audi ar fi cea mai buna numa tu stii

| Nimeni10 a răspuns (pentru suntserios):

Ma mir ca nu ai recomandat un jaf de logan, cauta pe autovit, gasesti a4 sub 4000 euro.

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni10):

Nu contest ca nu sunt tigai de audi la 4000e, asta nu inseamna ca toata lumea vrea o masina veche de 10 ani, cu peste 250k km si cu o durere in portofel cand incep sa cada piese si toate astea doar ca sa aiba Audi. Unii realizeaza ca la 5000 strangi din buci si nu mergi cu.masini premium da macar stii ca ai o masina nu un cotet alergat o viata

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni10):

Si da stiu ca tu sau un prieten al tau are un Audi de prin 1990 toamna si e cea mai buna masina... da aia e parerea voastra

| Nimeni10 a răspuns (pentru suntserios):

Ajuta-l pe baiatul de mai sus, lasa-ma pe mine.

| Nimeni10 a răspuns (pentru suntserios):

Tipic romanilor vreti o masina fiabila si sa traga, fara sa bagi bani in masina laughing)

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni10):

L am ajutat. I am zis sa nu ia audi la 5000euro

| suntserios a răspuns (pentru Nimeni10):

Si tipic romanilor e ce zici tu, sa iei un cotet de masina doar sa scrie audi sau bmw pe ea, ca e rusine sa mergi cu o dacie

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Nimeni10):

A4 sub 4000 Euro mai are doar sigla de Audi, restul e Unix. Deci iti cumperi practic Unix in loc de Logan.