| CreierSupersonic a întrebat:

Ofer funda! Cate puncte de penalizare primesc daca depasesc viteza legala cu 30 de KM/h? Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depasirea cu 21-30 km a vitezei se sanctioneaza cu 3 puncte de penalizare.

4 răspunsuri:
| FashionDiva a răspuns:

Hehe :D poti sa iti tii evidenta punctelor gratuit aici: https://www.punctepenalizare.ro

Sau sa le notezi in calendar cu data de expirare 6 luni.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

3 puncte, scrie si in legislatie, la 6 luni se sterg; dar mai rele sunt punctele de amenda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mergeam cu 50 km/h in oras si nu mi-au facut nimic.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cred si eu ca nu ti a facut nimeni nimci daca mergeai cu 50km in localitate... asta e limita legala