| Ionut0196 a întrebat:

Ce capacitate cilindrica (cm3) ai voie la A2 adica la 18 ani? Si care sunt urmatoarele? Am auzit ca e un permis special de motor la 23 de ani?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La A2 restrictia nu e de capacitate cilindrica ci de putere a motorului

"Motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg și care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale."

Urmatoarea categorie e A care se ia fie la 24 ani, fie la 2 ani dupa ce ai luat A2. Nu exista niciun permis special