| Sam34s22 a întrebat:

Pareri Volkswagen Polo 2010 1.2 benzina tsi, 4 usi? (Sunt incepatoare) Sau in afara de aceasta masina ce ati recomanda? Multumesc. happy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca e o alegere foarte buna

| NLS a răspuns:

Cele mai bune ca raport calitate-pret sunt Opel-urile (Astra, Corsa).
Eu am un Astra mai vechi momentan, urmatoarea va fi 90% tot Astra.
Imi placea Polo-ul foarte mult, dar cel pe motorina, de 1.6 (in ziua de azi nu mai renteaza sa iei asa ceva, vor fi "interzise" in viitorul apropiat, prin taxele uriase).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pefect un motor mic pentru un incepator. Multi merg cu Polo sau Golf 4 la inceput.

| JusTPauL a răspuns:

E Bun și asta de început. Totuși as merge ceva cu motor mai mare măcar 1.6.
Mai poți opta pentru seria 1 tot cam pe la 2010 sau a4 dacă ești mai marișoară.
Știu ca tine de preferințe dar eu unul n'as alege o mașină asa mica și asa scumpa.
Totuși alegerea e a ta și tu știi mai bine ce îți place și ce ți se potrivești. Bafta la cautat.

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Sincer,nu îi înțeleg pe acei oameni care își cumpără mașină second-hand dacă sunt începători. Și eu am fost începătoare și prima mea mașină a fost o Skoda Octavia 1.9 TDI(noua, din fabrică)și nu mi-a plăcut oricum pentru că 1.9 nu mi se pare motor puternic. Dupa părerea mea, nu contează că ești sau nu începător, dacă conduci bine la început conduci bine toată viața, iar dacă conduci prost la început nu cred că sunt șanse să îți corectezi stilul. Ar trebui minim un 2.5 la început.parerea mea. Iar ca mașină ți-aș recomanda ceva de la BMW happy

| xerxes1 a răspuns (pentru Anonimaaaxgar):

Esti tu mai "speciala".
Cati ani ai pana la urma?
https://www.tpu.ro/......-as-putea/