| mgtow a întrebat:

Pe mobile.de numarul de telefon cu anuntul e din D in caz ca sun ala vorbeste engleza sau doar germana? Vad ca nu raspunde la e-mail handicapatii aia tinand cont ca suntem straini pentru ei.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Eu am stat 2 saptamani in Germania pana mi-am luat masina ( am stat la un prieten care mi-a imprumutat o masina si am cautat si vizionat personal pana am gasit ce trebuie) din experienta mea, timp de 2 saptamani și n-șpe emailuri trimise si telefoane date, pot sa iti spun ca aproape nici un privat nu mi-a raspuns la telefon si nici la mail si cand mi-au raspuns au vorbit germana (ori nu stiau/ ori nu voiau sa vorbeasca engleza). In schimb toti dealerii au fost ok si toti vorbeau engleza.

| mgtow explică (pentru CristianCRS):

Am discutat cu 3 dealeri si vorbeau engleza - germana - spaniola gasiti in mobile.de - 2 din ei au zis ca primesc 19% tva inapoi cand le trimit poza cu CIV din RO drept dovada ca masina a fost scoasa din D. La o masina de 30k primesc 5000 euro inapoi tva german.

1 răspuns: