| anonim_4396 a întrebat:

Pentru o identificare la RaR este nevoie neaparat de propietarul din acte al masinii? Adica este pe numele lui taicamiu dar eu merg cu ea.

Răspuns Câştigător
| UzzY475 a răspuns:

Nu este nevoie neaparata de proprietarul din acte, acum depinde si de locul unde te duci sa faci rar-ul. Funda?

4 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

La RAR trebuie sa mearga proprietarul masinii. Asta este raspunsul legal corect.

| LTAA a răspuns (pentru einsteinchen):

Eventual imputernicire.

| regis a răspuns (pentru einsteinchen):

Nu este adevarat, nu este nevoie nici macar de imputernicire sau delegatie.

| einsteinchen a răspuns (pentru LTAA):

Ai dreptate: procura speciala.