| Misterpablo a întrebat:

Salut oameni buni! Va rog sa imi spuneti ce acte necesare imi trebuie pentru inmatriculare auto pe numele meu dupa decesul mamei mele.In urma succesiunii eu voi fi propietarul masinii de bun acord cu fratii mei.Astept raspunsul si va multumesc...

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Nefiind vorba de o vanzare cumparare, practic nu exista un alt act intre vechiul proprietar si dvs.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Iti trebuie copie legalizata dupa actul de succesiune, fisa de imatriculare, asigurarea RCA si cererea tip numai in anumite cazuri a spus foarte bine ce ti-a spus cineva mai sus, dar trebuie si fratii tai sa dea semnatura ca nu au nici un fel de pretentie la masina, sau daca a avut loc un partaj prin tribunal decizia judecatoreasca!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Copie legalizata dupa actul de succesiune, fisa de inmatriculare, cerere tip, asigurare RCA pe numele noului proprietar.

| Misterpablo explică (pentru ASIGURATORUL):

Multumesc foarte mult, sigur nu imi trebuie si alte acte ca la inscrierea normala dintre propietarul masinii si cumparator.

| ASIGURATORUL a răspuns (pentru Misterpablo):

Nefiind vorba de o vanzare cumparare, practic nu exista un alt act intre vechiul proprietar si dvs.