| Marius17079 a întrebat:

Pentru profesionistii de biciclete. Ce parere aveti, merita sa fac la schimb cu un atv pentru bicicleta asta?

Specificații bicicleta:
-furca sr suntour pe aer 100mm
-disc fata 180 mm
-etrieri shimano cu plăcuțe noi
-frani Shimano(mineral oil) pentru un deget
-manete schimbătoare Shimano SLX
-mansoane cu lock-on
-ghidon 720 mm
-pipa sl 80mm
-cuveti FSA
-cadru BH expert SM (firele de la frani și schimbătoare trec prin cadru)
-tija de sea LITE
-pedale tip platforma cu pini de metal
-schimbator foi Shimano SLX
-foi FSA ( 2 foi)
-brate comet
-schimbator pinioane Shimano SLX
-11 pinioane
-disc frana spate de 160mm
-etrier Shimano cu plăcuțe noi
-roti de 29 echipate cu cauciucuri MAXXIS noi
-jante rodi

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Nu

| tonyc7 a răspuns:

ATV-ul e un obiect foarte periculos, nu e pentru oricine. Mai bine pastreaza bicicleta ori schimbo cu alta.

| Ionicaestecher123 a răspuns:

Bicicleta e decentă.
Dar la costul pieselor de pe bicicletă nu prea ai ce atv bun să îți iei fara sa mai bagi multi banii in el, mai ales că îți mai trebuie și echipament full: cască, cagulă, genunchere/cotiere, tricou enduro, armură, pantaloni enduro, ochelari, ghete și mănuși.
Daca nu toate astea, măcar cască, cagulă, mănuși, genunchere și cotiere care astea noi de la o firma bună sunt dest de scumpe.
Ar mai trebui sa mai pui o diferență semnificativă de banii pentru un ATV decent și de o capacitate de minim 300 cc sa ai ce face cu el.
Eu zic sa ramai la bicicleta.
Daca vrei ATV strânge cam 5500 euro și îți iei un Linhai 450cc, 4x4 Second-hand și cu restul îți iei un echipament full tot SH.
Fundă?

| Marius17079 explică (pentru Ionicaestecher123):

Eu am atv nu bicicleta. Am intrebat daca merita sa l schimb cu bicicleta