| Xfactor_2745 a întrebat:

Peste cateva luni voi da de carnet, ce sfaturi imi dati? Adica e suficienta sa citesc legislatia o data? Pe ce trebuie sa ma axez mai mult din legislatie? Primul ajutor? Mecanica?(nu mi ziceti de faza cu facutul a cat mai multe chestionare ca o stiu). FUNDA

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este suficient sa citesti legislatia doar o data, este necesar sa o inveti bine.
Invata OUG 195/2002, rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate pe site-ul drpciv.ro. In special insista pe regulile de circulatie, acestea sunt cele mai importante.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te axezi pe tot, ca nu stii de unde vor aparea intrebarile

| MskDesign a răspuns:

Toata legislatia este importanta si bine de stiut.Eu la sala in Italia, cand am dat de permis, am avut o multime de intrebari, in privinta drogurilor.

| thewomaninwhite a răspuns:

Trebuie sa te bazezi pe toate ca intrebarile de la examen sunt aleatorii, nu respecta un anumit sablon. Citeste de cateva ori legislatia, daca nu intelegi ceva mai revino asupra acelui subiect si rezolva chestionare, dar nu la nimereala, ci pe baza a ceea ce-ai invatat.