| George101 a întrebat:

Poate plasni parbrizul de la îngheț?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Doar de la diferența de temperatura. Sau soc termic, cum bine a zis NoTurbina.
Totuși sunt unele modele cu probleme, in special cele fabricate in tarile calde, de exemplu a existat o serie de Peugeot 307 sedan fabricat in Iran, la care crăpa luneta de la frig.

| mgtow a răspuns:

Nu pentru ca in mijloc e o lamina de plastic rezistent la impact

| mgtow a răspuns:

Multi interpreteaza gresit pocnitura inseamna rupere cu gaura crapatura cand crapa fara sa fie gaura. Doar crapat poate sa fie atat

| Violleta2022 a răspuns:

Da! Daca este inghetat si torni apa calda pe el, pocneste imediat!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Crapa mai repede cand e inghetat, dar numai la socuri termice, sau mecanice.
Doar de la temperaturi scazute, nu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

De la inghet nu are cum sa plesneasca ce a mai plesnit la cineva parbrizul de la ger pana acum?