| Kty24 a întrebat:

Pot sa imi inghet anul scolar in timpul acestuia? Sunt clasa a 12 ea si vreau sa mi-l inghet pe semestru 2, se poate?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Da,faci o cerere de retragere scolara la secretariat si asta e tot.
Dar asa vei ingheta tot anul adica anul tot va fi pierdut nu numai semestrul II.
Stiu ca se poate facand cerere de retragere si sa specfici un anume motiv.Si ei te declara retras si poti sa te incrii iarasi anul urmator tot in a 12.
Numai bine!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La liceu nu se poate ingheta nimic.
Poti renunta la scoala in clasa a XII_a dar reluarea se poate face numai la seral, unde vei fii fortat sa faci 13 ani (ca la zi nu se va mai putea), ca sa termini liceul.
Consider ca ai face o mare prostie, sa renunti acum la jumatate de an, cat ti-a mai ramas, pana termini liceul, ca sa faci dupa aceea 2 ani de seral.