| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate ingheta anul? Sunt in anul 1 si trebuie sa inghet anul. Se poate? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Nu stiu daca pe ei ii intereseaza. stiu ca m-am interesat si eu odata despre chestia asta si acum am dat iar un google si am gasit asta intr-un regulament al unei facultati "Consiliul facultăţii are dreptul să aprobe "îngheţarea" anului universitar, cu excepţia anului I, cel mult pe o durată de 2 ani, dar nu consecutivi"

11 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Explica-mi ce inseamna "a ingheta anul".

| anonim_4396 explică (pentru Chamberlin):

Exact asa se numeste thinking
a ingheta anul. Opresti totul, iar de la anul revii

| Mirunelu a răspuns:

Nu stiu daca poti ingheta anul daca esti anul 1 pentru ca nu prea isi are rostul. La anul tot primul an o sa fii deci poti sa te reinscrii.

| anonim_4396 explică (pentru Mirunelu):

Mhm, dar asa trebuie sa dau din nou admiterea big grin laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mirunelu):

Aham, multumesc mult

| Mirunelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca pe ei ii intereseaza. stiu ca m-am interesat si eu odata despre chestia asta si acum am dat iar un google si am gasit asta intr-un regulament al unei facultati "Consiliul facultăţii are dreptul să aprobe "îngheţarea" anului universitar, cu excepţia anului I, cel mult pe o durată de 2 ani, dar nu consecutivi"

| gabriela2201 a răspuns:

Se poate ingheta anul dupa ce termini primul an de facultate. ulterior, dupa 1 an de pauza revii in anul 2

| kwonhani a răspuns:

Mmm, pai cred ca se poate ingheta anul cand profesori fac greva, cred ca nu am trecut prin asta.

| WandererTech a răspuns:

Se poate. Trebuie sa inchei semestrul fara nici o restanta probabil.

Ce trebuie sa faci este sa mergi la secretariatul facultatii tale si doamnele de acolo iti vor explica ce trebuie sa faci si vei completa o cerere la decanul facultatii in care va trebui sa dai o explicatie, "de ce" si cam atat. Probabil va trebui platit anul integral.

Succes.

| 1591 a răspuns:

Trebuie sa faci o cerere catre decan pe care sa o predai la secretariat. Daca decanul o aproba, si o sa o aprobe, anul este inghetat. S-ar putea sa fie o cerere tip, dar nu stiu sigur. Intreaba la secretariatul facultatii ei te vor ajuta mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru 1591):

Se poate daca sunt in anul 1? asta ma intereseaza in mod special

| 1591 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, se poate.