| qEFas a întrebat:

Poate sa imi ceara politia de patrulare actele daca esti oprit la parcare?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea stii ce rol are Politia din cate vad din aceasta intrebare dar si precedenta. Sau consideri, ca multi altii, din pacate, ca legea este pentru altii dar nu si pentru tine. Normal ca poate sa-ti ceara actele, ca de-asta este infiintata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles... politia te poate legitima oricand au ei cea mai mica suspiciune.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate sa ti le ceara si in pat cand dormi. Si daca vrei sa-ti fie bine le prezinti.

| GL757W a răspuns:

Politia are dreptul de a legitima pe oricine si oriune ..depinde de caz dar DA!
http://www.politisti.ro/......-romaniei/