| Allexxxxx0 a întrebat:

Salut, am sters pe cineva in parcare și am tot mers, am observat târziu doar și nu am raportat la secție, acum m-a oprit poliția și mi s-a cerut sa raportez altfel o sa mi se ia permisul, dar eu nu mai am permis, doar dovada, ce se poate întâmpla dacă nu ma prezint la secție? Au trecut aproximativ 23 de ore

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti se suspenda dreptul de a conduce, nu contează ca ai plasticul sau nu. Asa ca mergi si raporteaza

| 19flo79 a răspuns:

Iti ia permisul pe inca 3 luni plus amenda daca nu mergi in 24 ore.
(Acuma tu poti spune in declaratie ce ora vrei, dar oricum trebuie sa mergi)
Daca te reclama si cel din parcare (daca te afla), deja e si fuga de la locul accidentului.

Nu te juca!