| GhimpuPetru007 a întrebat:

Pot pune 2 proiectoare led 12V/18W.1300lumeni pe un atv cu baterie de 12V... daca da cat timp rezista fara a epuiza bateria?

Răspuns Câştigător
| GhimpuPetru007 explică:

Esti cam la limita cu curentul necesar proiectoarelor.
Le poti pune, dar iti recomand buton separat pentru ele si o siguranta de rapida!

2 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Proiectoarele insumeaza un curent de aproximativ 3 amperi.
Daca bateria ta este de 6 amperi, inseamna ca nu ai un curent mare de incarcare si functionare, teoretic, se poate arde statorul.
In circuitul tau conteaza foarte mult capacitatea bateriei si curentul statorului!

| GhimpuPetru007 explică (pentru sir sanjei):

Dar avand in vedere ca pun 2 proiectoare 10-30V 18W 1.8A... Amperajul se aduna la 3.6A? si le conectez in circuit simplu la o baterie de 12V 6.5A. asta poate sa afecteze circuitul?

| GhimpuPetru007 explică (pentru GhimpuPetru007):

Esti cam la limita cu curentul necesar proiectoarelor.
Le poti pune, dar iti recomand buton separat pentru ele si o siguranta de rapida!