| gaby140 a întrebat:

Pot trece masina pe numele meu daca nu am fiscal de la vanzator?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Nu poti, era sa imi iau si eu o teapa de la un oltean cu capu mare din craiova.Ca e masina lu varuso ca mama mamasi, si pana la urma numai am luat-o ca nu dadea fiscal, deci am luat pana la urma alta, mi-a dat fiscal, si am putut sa o trec pe numele care treba.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca ai restul actelor, da. Apelează la o firma de intermedieri, iar daca aparțineți de aceeași primărie, e foarte simplu, procedura e aceeasi ca si cand ai avea si fiscalul. Daca nu aparțineți de aceeași primărie, ai de făcut un drum in plus, la primăria lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Ai nevoie de toate actele de vanzare cumparare ale masinii, inclusiv fiscalul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti