| claudiualin5 a întrebat:

Dacă o mașină nu are fiscal o pot trece pe numele meu la primărie?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde de situație.
De exemplu o mașină adusa de afara sau o mașină noua, nu are acel așa zis "fiscal", dar se poate înscrie.
La o mașină deja inmatriculata in tara, teoretic ar trebui sa fie luata in evidenta la primaria celui pe care a fost înmatriculata (eventual pe un proprietar ulterior netrecut in CIV) prin urmare este nevoie de o " radiere" de la impozit. Nu se mai emite certificat fiscal, radierea fiscala s-a redus la o stampila pe contract.