| claudiualin5 a întrebat:

Dacă cumpăr o mașină de la o persoana și mașina nu are fiscal, o pot trece la primărie pe numele meu?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde de situație. Care este istoricul mașinii, de ce nu ar cea fiscal?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa poti inscrie pe numele tau niciodata faca fiscal

| xerxes1 a răspuns:

Fara fiscal nu poti sa faci nimic cu masina.
Daca are datorii la primarie nu-i elibereaza fiscalul.

| Crackman a răspuns:

Nu cred.
da poti sa faci un accident sau sa treci pe rosu deaorece is pe numle lui
happy

| suntserios a răspuns (pentru Crackman):

Stii ca daca face accident si trece pe rosu vinovat e soferul nu proprietarul nu?

| Crackman a răspuns (pentru suntserios):

In fine daca esti prinswinking
Dar la prostioare usoare de amenda ii vin aluia acasa... nu stiu mergi pe autostrada 160.

| suntserios a răspuns (pentru Crackman):

Singurele doua amenzi care vin prin posta in Romania e aia de vignieta si aia de la trecerea la pod la Fetesti... si cam atat