| Alexandrinaa a întrebat:

Pot trece vama daca unul din stopuri mi-e spart?

Răspuns Câştigător
| niculita4tpu a răspuns:

Sa zicem ca treci fara probleme vama, dar daca dai peste un politist inciudat si se leaga de tine pe tema asta? Unde pleci cu masina? Mai bine schimba-l inainte sa pleci. Eu imi iau piesele de la http://www.srcpieseauto.ro cere-le oferta si vezi daca te pot ajuta. Bafta si drum bun!

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu cred sa fie probleme, in fond poti motiva ca nu era spart cand ai plecat de acasa si e posibil sa fii sarit o piatra pe drum. Dar totusi eu l-as inlocui, chiar si cu unul de la dezmembrari.

Stefan
| Stefan a răspuns:

La vama nu ai probleme, probleme pot sa apara in tarile pe care le tranzitezi. Deci pentru a nu avea probleme inlocuieste acel stop si vei avea o calatorie placuta.

| nitro2010 a răspuns:

Nare nici o treaba un prieten de-al meu a plecat cu masina in tara acum vreo doua luni si avea farurile lipite cu banda adeziva ca altfel cadeau si nimeni n a avut treaba du-te sigur.

| Sofer a răspuns:

Poti trece fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa lege, un stop spart inseamna luarea talonului. Poate ai noroc, daca te duci in Bulgaria... in restul tarilor tine numai de bafta, daca nu ai masina ok si dotata cum spune legea lor, o pui! ( adolf )

| alissya a răspuns:

Da nu are nimic daca ai unul din stopuri spart eu locuiesc in strainatate si tatalui meu i s-a intamplat o singura data sa aiba stopul spart, si nu e nici o problema (vamesii nu au treaba cu asta)!
incearca sa te interesezi si din alta parte dar te asigur ca acelasi raspuns il vei primiwinking