| Robert03122002 a întrebat:

Poți cumpara bmw X6 la suma de 12 mii euro?

15 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU!

| Robert03122002 explică (pentru lpavel):

Dar am găsit pe mobile.de și autoscout

| NonZarek a răspuns:

In stare buna care sa nu necesite alte investiții și sa fie la zi cu tot, nu poți cumpăra.

Dar daca ii lipsește acte sau necesarul, plus trebuie investiții majore, atunci da, poți cumpăra însă nu merita. Cat ar costa reparația și ce mai este nevoie, ai ajunge la prețul unui x6 în stare buna.

| lpavel a răspuns (pentru Robert03122002):

E imposibil! Chiar si unul folosit costa cel putin vreo 40 de mii de euro! Ce ai gasit tu o fi unul de jucarie laughing

| Robert03122002 explică (pentru lpavel):

Ma refeream la unul din 2009

| Robert03122002 explică (pentru NonZarek):

Și cât ar costa unul bun din 2009?

| Simpatic a răspuns:

Normal ca da variante din 2008 gen, un praf intrat la apa sau sudat ori cu sute de mii de km reali
De asta traiesc bine samsarii in Romaniawinking
romanul nu stie ca noul e nou, el vrea "mashana" cu orice pret
Eu as mai aduaga cateva mii de euro peste cele 12k si m-as orienta spre ceva mai putin ostentativ dar nou, crede-ma nu ai faruri LED pe bmw x6 din 2008-2009 dar pe o masina noua considerata mai slabuta ai, plus unde mai pui ca masina noua e noua tatut!
Daca totusi asta e placerea ta acest X6, mai strange niste bani ia ceva mai nou ca an si cu mai mult de 12 mii sa zicem cu 17 mii sau 15 mii e altceva, zic eu.
Desi nu as baga niciun leu intr-o masina diesel care oricum aia din afara le arunca pe bani putini, ai nostri le aduc in tara si le vand cu profit mare.
Nu degeaba s-a imputit tara asta de modele relativ noi de audi si vw din 2015-2016 diesel pe care francezii au inceput sa le arunce si altii nu le mai primesc in capitalele lor, la noi meltenii le cumpara si-s tare falosi ca au masini pe care altii le arunca pentru ca la ei polueaza.
Daca nu te-am convins cel mai bine cauti un dealer serios din Germania nu samsari de aici de la noi pleci la tine cu 13-14 mii de euro si sigur gasesti ceva bunicel.
bineinteles ca iti vei lua ca toti ceilalti care nu stiu diferenta intre benzinara si diesel, tot un diesel care polueaza cat un tanc dar asta e...

| Robert03122002 explică (pentru Simpatic):

Ma sfătuiești să plec in Germania și sa iau unul care se apropie de 15 mii

| lpavel a răspuns (pentru Robert03122002):

Aha... pai chiar si asa ca sa fie intr-o stare buna, tot ajunge pe la 16-17 mii euro. Doar daca gasesti vreuna care a fost facuta zob intr-un accident apoi a fost reparat si pusa la vanzare, dar una de asta nu-ti recomanda nimeni daca mai vrei sa traiesti! Dai o gramada de bani ca sa-ti cumperi ce? masina de fita? poate! dar odata cu ea iti vei cumpara si moartea! Mai bine renunta la fite si ia-ti o masina buna de banii aia! Bafta!

| Simpatic a răspuns (pentru Robert03122002):

Eu sunt fan benzina si mereu sfatuiesc lumea sa ia o masina noua de cat le permite bugetul, decat una din 2008-2009 care are 12 ani, mai bine una "cheala" dar noua, sa va intre bine in cap ca noul e nou.
Oamenii care se pricep la masini nu te vor mai aprecia mai mult ca ai tu X6 si cum ti-au spus si ceilalti s-ar putea ca piesele sa coste, masinile ce au rulati zeci de mii de km necesita verificari si schimburi costisitoare, gandeste-te numai la kit ambreiaj, tubulaturi, egr, turbina daca pica, catalizator, cate si mai cate, sa nu imi zica mie cineva ca o masina din 2009 cu peste 300k km are toate schimburile la zi, toate internele fara uzura, toate consumabilele schimbate si mai costa si putin.
Deci ce e ieftin nu e bun, ce e bun costa.
Daca alegi acest x6 acea generatie da e mai bine sa il iei din alta tara, la noi piata e slabuta vad, incearca de ce nu si la dealerii nostri locali pe autovit si olx dar sa fie de la dealeri si verifica masina cu vertical sa nu fie vreun cazan cu km dati inapoi cu zecile de mii sau avarii ce au facut-o dauna totala.
Nu te pot sfatui nici sa zic ia din Germania sau de aici, si in Romania mai sunt si dealeri (nu samsari) si in tara noastra seriosi care iti dau factura, iti trec km reali pe factura, iar tu in acelasi timp o verifici cu seria de sasiu, daca nu conincide dai in judecata si ai castig de cauza.
Orice masina inainte sa fie cumparata se testeaza nu doar vizual ci mai ales mecanic si pe diagnoza.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Robert03122002):

... si dupa aia o sa umbli cu el pana pica tablele fiindca nu iti permiti niste cauciucuri ca lumea, o revizie, sau un schimb de ulei si consumabile care la X6 se duce lejer spre mia de euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt curios ce faci cand o sa ai nevoie de cauciucuri spre exemplu? O sa mergi cu cauciucurile din 2009 nu? Da ce mai contează cand ai bmweu

| mgtow a răspuns:

In uk se poate la 12k eur... nu apare X6 dar trebuie sa o inscrii in bg apoi in ro altfel nu merge sa o duci direct in tara. Au masini misto britanicii recomand cu incredere maxima - sau un seria 4 misto iti dau sursa https://www.autotrader.co.uk/......car-search

| mgtow a răspuns:

Https://www.autotrader.co.uk/......2217310198 asta ar fi ceva potrivit in locu la x6

| InOrOut a răspuns (pentru suntserios):

O anvelopa pirelli (255 50 r19 V) e 700 lei. 4 sunt 2400lei. Eu am dat 1600lei pe 4 anvelope la masina mea (205 55 r16 91v). Nu e foarte mult.