| dumytrel16 a întrebat:

Poti sa faci contract de vanzare cumparare la un servis daca nu detii fiscalu, iar cel care vine masina nu e proprietarul, dar la randul lui are si el contract de vanzare cumparare cu proprietaru masinii!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contract de vanzare-cumparare poti face, doar ca nu o vei putea inmatricula pe tine, daca nu-l faci cu proprietarul din acte si nu obtii certificatul de atestare fiscala sau fisa de inmatriculare vizata de organul fiscal de la proprietarul din acte.