| bogdhanel a întrebat:

Problema renault megane 2 1.5 dci 2003
si o intrebare pentru toti care se price. check inj la pornire si inj fault la accelerari bruste. dar fara fum fara pronleme motor, de cateva zile la pornire dimineata o ia chiar pe sfarsit cand parca ar muri. azi dimineata nu a luat-o deloc. Dupa ce am golit bqteria am adus un robot cu putere mare. a pornit din prima dar apoi am vut ceva mesaj de electronica, care apoi nu a mai aparut. Facut test pe retur la injectoare, clar 1 si 2 dadeau de 2 ori cel putin mai mult decat 3 si 4. bujii neschimbate de 1 an minim de cqnd e la mine, am vreo sansa sa scap daca schimb bujiile fara sa mai dau o gramada de bani pe cele 2 injectoare?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La felul cum ai scris, vere, nu inteleg nici o iota.Ai golit bateria? Ca nu inteleg.I-ai scos electrolitul din ea sau ce? Daca folosesti redresor de putere mare ai sansa sa iti termini instalatia electrica.Mai ales cea de aprindere. Daca injectoarele, din cat pot intelege de la tine, nu dadeau toate la fel, de ce sa schimbi bujiile? Schimba injectoarele.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu. Trebuie schimbate 2 injectoare. De unde ai bagat motorina?