| NastaseMadalin a întrebat:

Recent am avut parte de un accident! Masina mea era parcata intr o parcare a unui restaurand. O doamna a dat cu spatele și a intrat in ea, pe amiabila am făcut graficul din parcare, bănuiesc ca nu e problema dacă nu este pe un drum public și ca este intr-o parcare privată!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are legătură. Contactează asigurarea cât de repede, pentru a ști dacă ai toate documentele necesare.

| Surubelnita568 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie o problema din punctul de vedere al asigurarii.
Singura implicatie in caz de parcare privata poate fi ca politia nu are dreptul de a amenda.