| M1989 a întrebat:

Salut.TPU. Azi de dimineata am avut un incident minor. Am lovit cu spatele o masina parcata. Am lasat biletel in parbriz cu nr de tel,am fost sunat de o doamna, am mers si ne-am inteles la o amiabila. Problema este ca am 3 masini pe numele meu. Daca am avut acest incident, o sa fiu afectat si la celelalte masini la RCA?

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Daca foloseste RCA ul sa repare te afecteaza pentru ca este pe Numele si CNP ul tau,,, pe RCA ai B/M bonus malus, bonusul cand nu ai accidente malus cand ai si creste polita.MERGI mai bine la service si plateste cahce cat are de plata daca vrei sa nu creasca RCA ul cel mai recomandat.