| anonim_4396 a întrebat:

Ce masini sh merita cumparate pana in 100.000 benzina repectiv 150.000 diesel? De preferabil minim euro 5.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

100k de... ce anume?!? lei, €uro, km, mile...

| uncetatean123 a răspuns:

100k km respectiv 150k km

| madisperanumeledeutilizator a răspuns:

Orice masina care a fost exploatata corect. O masina poate avea 70. 000si sa fie deja dărmată din cauza unui condus prost si o alta masina poate avea 300. 000si sa fie ca si noua daca s-a mers frumos cu ea si s.au făcut toate schimburile si revizile la timp

| uncetatean123 a răspuns (pentru madisperanumeledeutilizator):

Da corect, ideea este la modul general cam ce modele merita cumparate dpdv al calitatii, motoarelor..etc

| madisperanumeledeutilizator a răspuns (pentru uncetatean123):

Mercedes pe primul loc dupa părerea mea iar pe al doilea loc as pune volvo. Nu intru in detalii despre benzina sau diesel ti.am spus doar mărcile. Imi plac foarte mult cele pe benzina dar am fost nevoit sa imi iau diesel pentru un consum mai mic...
P.s am văzut un video pe net cu un taxiu Dacia Logan din Bucuresti cred ca e 1. 5diesel care a atins lejer milionul de km laughing