| alexxx a întrebat:

care masini sunt mai rapide, mai mare demaraj pe schimbat-or automat sau manual?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bmw m1 este preferatul meu http://www.google.ro/......tp?/imgres 200&itbs=1&iact=hc&vpx=707&vpy=249&dur=167&hovh=183&hovw=276&tx=192&ty=71&ei=jy-CTLn0JsaH4gau0JHTCw&oei=jy-CTLn0JsaH4gau0JHTCw&esq=1&page=1&ndsp=12&ved=1t:429, r:11, s:0&biw=1024&bih=639
Bugatti Veyron: 267 km / h, 0-60 în 2, 5 secunde. Aluminiu, Narrow Angle W16 Motor cu 1001 CP, preţul de bază este de 1. 7 milioane dolari. Testat din nou pe 10 iulie 2010, Bugatti Veyron a susţinut încă o dată titlul ca cea mai rapida masina din lume, la 267 mph.
SSC Ultimate Aero: 257 km / h, 0-60 în 2. 7 secunde. Twin-turbo V8 Motor cu 1183 CP, preţul de bază este de 654. 400 dolari. Testat în martie 2007 de către Guinness World Records, SSC Ultimate Aero a fost cea mai rapidă maşină din lume, din martie 2007 până în iulie 2010 până de curând aceasta a căzut în spatele Bugatti Veyron să ia # 2 la faţa locului
Saleen S7 Twin-Turbo: 248 km / h, 0-60 în 3. 2 secunde. Toate V8 Twin Turbo Motor din aluminiu cu 750 CP, preţul de bază este de 555. 000 dolari. Buna si rea-fund, va face să vă doriţi să-l arate non-stop
Koenigsegg CCX: 245 km / h, 0-60 în 3. 2 secunde. 90 de grade motor V8 806 CP, preţul de bază este de 545. 568 dolari. Made in Suedia, se va urmări greu să fie cea mai rapidă maşină din lume, dar are un drum lung pentru a merge la depasi Bugatti si Ultimate Aero.

McLaren F1: 240 km / h, 0-60 în 3. 2 secunde. BMW S70 / 2 60 ieri Motor V12 cu 627 CP, preţul de bază este de 970. 000 dolari. Check out uşi, acestea arată ca nişte aripi de lilieci, poate Batman necesitatea de a comanda una si vopsele neagra
Ferrari Enzo: 217 km / h, 0-60 în 3. 4 secunde. F140 aluminiu Motor V12 cu 660 CP, preţul de bază este de 670. 000 dolari. Doar 399 produs vreodata, preţul merge în sus de fiecare dată când cineva blochează.

Jaguar XJ220: 217 km / h, 00-60 in doar 3, 8 secunde. Twin Turbo motorul V6 cu 542 CP, preţul de bază a fost 650. 000 dolari. Fabricat în 1992, această maşină încă luat ceea ce este nevoie pentru a face lista.

Pagani Zonda F: 215 km / h, 0-60 in 3, 5 secunde. Mercedes-Benz M180 Motor V12 cu 650 CP, preţul de bază este de 667. 321 dolari. Cu un motor V12, acest copil poate face mult mai bine.

Lamborghini Murcielago LP640: 211 km / h, 0-60 în 3. 3 secunde. Motor V12 cu 640 CP, preţul de bază este de 430. 000 dolari. Nisa bucată de arta, designul este foarte rotundă şi netedă.
Porsche Carrera GT: 205 km / h, 0-60 în 3. 9 secunde. Aluminiu, 68 de ieri, Răcite cu apă Motor V10 cu 612 CP, preţul de bază este de 440. 000 dolari. Cel mai puternic si cel mai scump Porsche făcut aproape lista ca # 10.
Acestea sunt cele mai rapizi masini din lume, ai totul despre ele:).

13 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Asa e cum a spus @Ƿεαяʟ dar bugatti a scos un veyron de 1200CP.Sau acabion GTBO o motocicleta care ajunge la 550 KM/h.@Ƿεαяʟ vrea sa spuna de fapt in mile 267MPH 0-60MPH in 2, 5, adica 407 KM/h si de la 0-100 in 2, 5.Astea sunt masini care pot fi cumparate dar masini mult mai rapide sunt prototipurile, masinile tunate de oameni, am vazut pe promotor o motocicleta de 3800CP.

| jocnecurat a răspuns:

Masinile de strada, cu demaraj mai rapid sunt cele care au cutie manuala. Dar totusi masinile care au demarajul cel mai rapid din lume sunt masinile TOPFUEL DRAGSTER si acelea au cutie automatica in doua trepte si ating peste 400 km/h in mai putin de 5 secunde, motorul dezvoltand peste 9000 CP din care 900cp sunt necesari sa invarta un imens 14-71 supercharger.

| dink08 a răspuns:

Manuale daca stii sa conduci sportiv.fiind manual poti sa o ridici cat vrei in ture, dar la automatic iti schimba masina la o turatie medie.

| DoRuTzU_3059 a răspuns:

Salut! Masinile cu cutie dramata(automata) e mai rapida pe drum drept si la vale dar la deal e foarte slaba iar cele cu cutie manuala merge pe orice traseu. Crede-ma tatal meu de mult a avut dacie 1310 si varul lui un mercedes cu cutie dramata la deal il intrecea cu dacia si a ajuns primul la destinatie. Acum are vw golf 4 cu cutie manuala 5 viteze si zboara pe asfalt indiferent de curba, deal sau vale!

| georgesur a răspuns:

Performanta se obtine(daca esti meserias) cu cutie de viteza manuala! Cea automata este pentru fete. si pentru tantalai in ale conducerii.

| Incubus a răspuns:

Pentru motoare mici automat(schimba repede si la timp)
pentru motoare mari manual(fiind motor mare iti permiti sa mai si sari cate o treapta daca intelegi ce vreau sa spun)

| rosto a răspuns:

Ce e ala schimbat-or? doamne fereste! straight face

| xuanbou a răspuns:

Manualele clar, cele automate au un consum de benzina in general mai mare cu 1-2 litri / 100 km, si sunt si mai greoaie la demaraj si viteza maxima.

| jonny_7794 a răspuns:

Manual

| jonny_7794 a răspuns:

Manual

| Zamfir_2974 a răspuns:

Automat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand se scrie schimbat-oR, nu schmbat-or; si daca ati avea masina ati stii bine, cutia manuala e mai performanta, dar cea tiptronic(automata) e pentru persoanele mai comode, nu pentru cei care conduc sportiv

| cosmon a răspuns:

Pe schimbat automat, parearea mea, pentru ca daca este manual si nu stii sa schimbi nu poti pleca repede de pe loc.