| Hermionefanul a întrebat:

Ce masini parchiza automat?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La modelele dupa 2010 cred ca ai sanse sa gasesti optiunea aia.
Stiu insa ca dureaza foarte mult, iar in multe situatii nu se poate folosi.
Deci, eu zic ca deocamdata nu poti conduce daca nu stii sa conduci laughing
Multumeste-te cu o masina cu senzori de parcare fata-spate.
Si ca sa iti raspund la intrebare, Golf 6/7 si Tesla au acea optiune.
Cu o cautare rapida pe Google, am gasit asta:
Best Self-parking Cars in 2019
2018 Audi A8.
2018 Ford Expedition.
2018 Tesla Model S.
2019 Lincoln Navigator.
2019 BMW 5 Series.
2019 Jaguar I-Pace.
2019 Volvo XC-40.
2018 Tesla Model 3.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Destul de multe daca au optiunea pusa. De ex eu am un amic cu golf 6 2012 ce o face. Stiu ca sunt si forduri ce o pot face chiar si modele mai vechi, etc. Chestia e ca in general e o optiune asta si trebuie sa verifici daca masina o are.