| kijkinkijkin a întrebat:

Salut TPU!
Stie careva ce este acea cana de filtru cred ca pentru combustibil. Am o astra G si mecanicul mi-a spus ca trebuie sa caut o cana de filtru, care stie sa-mi explice despre ce este vb.
Il voi suna iar pe mecanic dar vreau sa stiu eu asa pentru mine sa ma uit si pe net sa-mi fac o idee despre pret.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este paharul in care se introduce filtrul. Se mai numeste si filtru decantor. Pe fundul lui se decantează eventualele impuritati din combustibil.

| kijkinkijkin explică (pentru darrio2007):

Este carcasa filtruluu de combustibil?
El mi-a spus ca piesa noua este in jur de 400 si m-a pus sa o caut la dezmembrari. De asta nu stiu daca este vorba de carcasa sau de alta piesa sad

| relian a răspuns (pentru kijkinkijkin):

Nu tia arata care este, sa o vezi tu, sa stii apoi ce sa cauti? Mergi inapoi si sa iti arate acolo la masina ce trebuie sa cauti tu.Ce nume le mai dau unia.
Macar de ti-ar fi spus denumirea tehnica sau populara macar, cana de filtru laughing ala da mecanic.
Fa cum am zis, mergi inapoi si sa iti arate sa vezi tu care este, apoi stii ce sa cumperi.

Răspuns utilizator avertizat