| bogdanlex a întrebat:

Sall all, cum scoc acel orificiu prin care intra aerul in camera la masina, am vazut la politia comunitara, il scot si imediat sare aerul fara sa tina apasat pe particica aia mica de metal, astept raspunsuri

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu este un orificiu, este un ventil insurubat in valva (particica aia mica de metal), ventil care permite aerului sa intre dar nu si sa iasa. Acel ventil se poate strange, destrange sau scoate afara cu ajutorul unui capacel de valva tip vechi, metalic:
http://probike.ro/media/images/125/tip-top-capac-ventil-metalic-4233.jpg

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se desurubeaza cu o surubelnita speciala.

| bogdanlex explică:

Mz mult exact asta cautam, dar nu corespunde ce mi-ai aratat uh, pe bucatica aia mica stiu ca si apasa cu degetul ca sa iasa aerul big grinbig grin, tip nou