| SoferTir a întrebat:

Sall am o bicicleta full Shimano numai ca nu ii merge intinzatorul trebuie schimbat si are schimbat-oarele sparte dar functioneaza in rest totul e ok si vroiam sa o vand cu 200 lei ce ziceti se merita adica o am de 8 ani si acum 8 ani am dat 15 milioane pe ea?

2 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Daca nu mai vrei bicicleta, poti sa o vinzi cu cat vrei tu (oricum nu iti mai foloseste); dar daca vrei sa o vinzi doar pentru ca e defecta si sa iti iei alta, mai bine investeste in repararea ei - e mai economic.

| Ancestralsoul a răspuns:

Degeaba ai dat 8 milioane acum 8 ani.Trebuie vazut apectul general.In bicicleta ta cine o va cumpara va mai trebui sa investesca destui bani.Cauciucurile probabil sunt coapte dupa atatia ani, plus restul.Intra aici si iti faci o idee.Chiar daca as vrea nu am dupa ce sa fac o anume evaluare a bicicletei tale.
www.okazii.ro
Succes.