| anonim_4396 a întrebat:

Sall!
Am un cielo din 1996 si m-ar interesa cat costa sa ii fac motorul.
In ultimul timp dupa ce i-am schimbat ambreiajul nu mai are deloc viata in ea cum avea inainte adica depasirile care le faceam inainte la 3000 de ture acum le fac pe la 4000 de ture.
Si m-ar interesa daca o sa se simta diferenta la cum trage si la consum.

Multumesc!

1 răspuns:
| Negru_Marius_1995 a răspuns:

Problema nu este motorul! Poti incepe de la consumabile,la filtru de aer,carburator, segmenti, Si cu pretul conteaza de mecanic, difera de la unul la celaltul! Si da se simnte diferenta, iti vas creste consumul din cauza ca motorul este mult mai fortat fata de cum era inainte! Eu unul de indrum la un mecanic specializat, si sa iti masoare compresia pistoanelor, sa iti verifice filtru de aer,, consumabilile! Sa ai o ziminunata!